aktualność

Sport na Wesoło

Opublikowano: 04/06/2021

Dnia 02.06.2021 r. Stowarzyszenie "Podaj rękę Kamienna Góra" działające przy Zespole Szkół Specjalnych zorganizowało piknik pt. "Sport na wesoło" współfinansowany przez PFRON. Impreza odbyła się na Orliku przy Ośrodku Wodnym "Zalew".

W pikniku uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych. Przed imprezą wychowawcy przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w miejscach publicznych i ośrodkach rekreacji. Szczególnie uwzględniono zasady obowiązujące podczas epidemii Covid - 19. Pani pielęgniarka prowadziła w grupach ćwiczenia praktyczne dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy. Głównym celem imprezy było rozbudzenie potrzeby aktywności fizycznej.

Uczniowie mieli możliwość pojeździć na rowerach, hulajnogach pod okiem opiekunów, zagrać w piłkę, wziąć udział w grach i zabawach sportowych na świeżym powietrzu. Zorganizowano również konkurs plastyczny pt.: "Sport na wesoło". Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i znajomością technik plastycznych. W czasie trwania imprezy wszyscy posilali się karkówką i kiełbaskami z grilla. Piknik był świetną okazją do integracji i propagowania zdrowego stylu życia.

Projekt realizowany był w reżimie sanitarnym. Na twarzach uczestników widać było zadowolenie i radość z możliwości wspólnego spędzenia czasu.